Pompy ciepła

Zajmujemy się montażem oraz serwisem powietrznych pomp ciepła.

phone icon +48 792 414 777

Co nas wyróżnia?

  • Naszym klientom oferujemy konkretne rozwiązanie – dobieramy moc, typ, podpowiadamy co wybrać.
  • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w montażu i serwisie urządzeń wiodących na rynku firm.
  • Stosujemy tylko i wyłącznie wysokiej jakości sprawdzone materiały montażowe.
  • Przed każdym montażem zabezpieczamy pomieszczenie. Po montażu dokładnie sprzątamy.
  • Wykonane przez nas montaże cechuje estetyka i dbałość o szczegóły.
  • Posiadamy profesjonalne narzędzia do montażu i serwisu klimatyzatorów i pomp ciepła.
  • Zapewniamy pełną opiekę serwisową, gwarancyjną jak i pogwarancyjną.
  • Podejmujemy się również montaży w miejscach trudno dostępnych.
  • Montujemy bez zbędnego pośpiechu, dokładnie, skupiając się na pracy.

Spec7 - instalacje powietrznych pomp ciepła

Zajmujemy się montażem oraz serwisem powietrznych pomp ciepła. Wykonujemy zarówno modernizacje istniejących układów ogrzewania jak i kompletne kotłownie dla nowych budynków. Oferujemy sprzęt japońskich, sprawdzonych producentów, dzięki czemu możemy zagwarantować wysoką sprawność i bezawaryjność instalacji. Na terenie województwa Śląskiego oferujemy naszym klientom bezpłatną wycenę oraz dobór systemu optymalnego pod względem kosztów inwestycji oraz późniejszego utrzymania.

Montujemy pompy ciepła marek:

Klienci o naszej firmie(pokaż opinie w Google)

Bardzo kompetentna Firma. Kupiłem ponad rok temu pompę ciepła Panasonic. Po zamontowaniu otrzymałem pełne szkolenie z obsługi sprzętu. Osoba montująca zna się na swojej pracy - jest dobrym specjalistą, a do tego bardzo przystępne ceny za wszystkie usługi. Polecam z czystym sumieniem :)

Sebastain Weber

Potrzebujesz pomocy w wyborze klimatyzacji?

Skontakuj się z naszym specjalistą

Pompa ciepła i fotowoltaika

 

Jedną z głównych zalet instalacji grzewczej wyposażonej w pompę ciepła jest możliwość zasilenia jej prądem uzyskanym przez panele fotowoltaiczne. Teoretycznie każda pompa ciepła nadaje się do współpracy z fotowoltaiką. Są jednak rozwiązania, dzięki którym ograniczymy wykorzystanie prądu z sieci do minimum.

 

Jaka pompa do fotowoltaiki?

 

Przede wszystkim powinniśmy rozważyć pompę ciepła z zasilaniem dopasowanym do projektowanej instalacji fotowoltaiki – w większości przypadków będzie to zasilanie 3 fazowe. Urządzenie zasilane 230V będzie wykorzystywało tylko część prądu produkowanego przez panele bezpośrednio – reszta będzie pobrana z sieci ze względu na to, iż większość inwerterów to urządzenia 3 fazowe. Ta sama zasada dotyczy sytuacji odwrotnej – dla mniejszych budynków z instalacją fotowoltaiki z inwerterem 1 fazowym wybieramy pompę z zasilaniem 1 fazowym.

 
 

Co to jest Smart Grid, SG Ready?

 

Idealnym rozwiązaniem jest współpraca pompy ciepła z fotowoltaiką za pomocą Smart Grid. Jest to wejście, które informuje pompę ciepła o nadwyżce prądu z fotowoltaiki. Przykładem zastosowania technologii Smart Grid są pompy ciepła Mitsubishi Ecodan SG Ready. Za pomocą wejścia smart grid możemy ustawić np. włączenie ogrzewania zbiornika CWU i przegrzanie go o kilka stopni ponad nastawę lub ogrzanie bufora „na później”.

 

Wykorzystanie technologii smart grid pozwala na optymalne wykorzystanie wyprodukowanego prądu i optymalizacje kosztów ogrzewania.

 

Regulacja temperatury – jak się odbywa, możliwości, typy instalacji

Decydując się na pompę ciepła powinniśmy zastanowić się w jaki sposób będziemy regulować temperaturę medium grzewczego. Jest to kwestia bardzo często pomijana lub przemilczana przez przedstawicieli, którzy zajmują się doborem pompy jednak to od niej w dużej mierze zależy zużycie prądu przez pompę ciepła, a także komfort cieplny jaki uzyskamy. Możliwości jest wiele, poniżej skrócony opis kilku z nich:

  1. Wbudowany sterownik – krzywa grzewcza
    • Krzywa grzewcza czyli tzw. pogodówka najlepiej sprawdzi się w mniejszych domach, które w całości wyposażone są w ogrzewanie podłogowe lub grzejniki. Urządzenie dobiera temperaturę medium grzewczego na podstawie temperatury na zewnątrz. Jeśli agregat pompy ciepła zainstalowany jest w nasłonecznionym miejscu polecamy instalacje dodatkowego czujnika temperatury. Jest to jedna z najprostszych oraz najbardziej oszczędnych opcji. Niestety nie zawsze będzie najbardziej komfortowa – przy nagłej zmianie pogody możemy odczuć zmiany temperatury w domu.

    • Kolejnym zastosowaniem krzywej może być system, w którym pompa jest „odizolowana” od pozostałej części instalacji ogrzewania zbiornikiem buforowym. W takim systemie regulacja temperatury odbywa się np. za pomocą elektronicznie sterowanych siłowników podłogówki oraz termostatów pomieszczeniowych umieszczonych w każdej ze stref (może to być każde pomieszczenie lub np. piętra). Zadaniem krzywej w tym wypadku jest jedynie optymalizacja kosztów ogrzewania. Taki system możemy równie dobrze skonfigurować na stałą nastawę (zwiększy to koszty zmniejszając tym samym ryzyko niedogrzania).

  2. Wbudowany sterownik– stała nastawa temperatury medium

    Rozwiązanie to stosowane jest np. w przypadku modernizacji instalacji zasilanej dotychczas kotłem na eko-groszek. Pompa najczęściej grzeje bufor ciepła, z którego medium grzewcze (najczęściej woda) pobierane jest przez istniejący układ ogrzewania. Stała nastawa najczęściej nie jest tą optymalną – korzystanie z tego rozwiązania zazwyczaj jest droższe od wykorzystania krzywej grzewczej.

  3. Wbudowany sterownik jako termostat pomieszczeniowy

    Wbudowany sterownik może posłużyć nam jako termostat pomieszczeniowy. Wystarczy odpowiednio skonfigurować pompę ciepła i przenieść sterownik w odpowiednie miejsce w domu. Może to być np. salon lub inne pomieszczenie wg. którego będziemy nastawiać temperaturę w domu. Sterownik może być stosowany zarówno w połączeniu ze stałą nastawą temperatury jak i krzywą grzewczą.

  4. Dodatkowy termostat pomieszczeniowy

    Dodatkowy termostat pomieszczeniowy stosujemy najczęściej w przypadku prostych instalacji ogrzewania podłogowego. Umieszczony w odpowiednim miejscu pozwoli na dokładniejszą regulację temperatury w domu niż sterownik wbudowany – ma wyższą rozdzielczość (co 0,5 lub 0,25C).

  5. Sterowanie pompą ciepła przez Wifi

    Większość pomp ciepła możemy doposażyć w moduł Wifi. Podobnie jak w przypadku klimatyzacji możemy dzięki niemu sterować wszystkimi funkcjami urządzenia będąc w pracy, wakacjach czy gdziekolwiek indziej – o ile mamy dostęp do Internetu. Moduł Wifi w najnowszych pompach ciepła to także dostęp dla serwisanta, który może skorygować ustawienia bez konieczności wizyty u klienta.

Dobór pompy ciepła – jaka moc?

 

Decydując się na wykonanie instalacji ogrzewania w oparciu o pompę ciepła najważniejszą czynnością jest odpowiedni dobór mocy grzewczej. Naszym klientom oferujemy darmowy dobór. Wstępną kalkulację zapotrzebowania ciepła można jednak wykonać we własnym zakresie. Polecamy skorzystanie z kalkulatora na stronie:

 

cieplowlaciwie.pl

 

  • Rzetelnie wypełnij formularz – poprawnie wprowadzone dane = poprawny wynik.
  • Wartość temperatury jaką chcemy uzyskać w domu najlepiej podać 2-3C wyższą niż ta, która zwykle panuje w domu.
  • Kalkulator wylicza 2 ważne wartości – Ilość ciepła potrzebną przy -20C oraz przy średniej temperaturze w zimę. Obie wartości są równie ważne. Idealnie byłoby gdyby maksymalna wydajność pompy była nieco wyższa od wartości wyliczonej dla -20C.
 
 

FAQ - najcześciej zadawane pytania dotyczące pomp ciepła

Pomagając sporej liczbie Klientów w znalezieniu idealnego rozwiązania w zakresie ogrzewania domu oraz wody użytkowej dostosowanego do ich potrzeb, udało nam się zebrać grupę najczęściej zadawanych pytań.

Pompa ciepła czy gaz?

Pompa ciepła - zalety i wady

Jaki zbiornik CWU do pompy ciepła?

Pompa ciepła – gdzie zamontować jednostkę wewnętrzną?

Odprowadzenie wody z pompy ciepła – skropliny

Pompa ciepła 1 fazowa 230V czy 3 fazowa ?

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Jakie ogrzewanie na poddaszu?

Czy można podłączyć solary do pompy ciepła?

Ogrzewanie pompą ciepła i gazem

Czy pompa ciepła wykorzystuje grzałkę?

Czym się różni pompa ciepła od klimatyzatora?

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?

Zadzwoń, chętnie pomożemy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.