Montaż klimatyzacji

Kompleksowe usługi w zakresie montażu, serwisu oraz dezynfekcji klimatyzacji

phone icon +48 792 414 777

Co nas wyróżnia?

 • Naszym klientom oferujemy konkretne rozwiązanie – dobieramy moc, typ, podpowiadamy co wybrać.
 • Posiadamy wieloletnie doświadczenie w montażu i serwisie urządzeń wiodących na rynku firm.
 • Stosujemy tylko i wyłącznie wysokiej jakości sprawdzone materiały montażowe.
 • Przed każdym montażem zabezpieczamy pomieszczenie. Po montażu dokładnie sprzątamy.
 • Wykonane przez nas montaże cechuje estetyka i dbałość o szczegóły.
 • Posiadamy profesjonalne narzędzia do montażu i serwisu klimatyzatorów i pomp ciepła.
 • Zapewniamy pełną opiekę serwisową, gwarancyjną jak i pogwarancyjną.
 • Podejmujemy się również montaży w miejscach trudno dostępnych.
 • Montujemy bez zbędnego pośpiechu, dokładnie, skupiając się na pracy.

Spec7 - profesjonalny montaż klimatyzacji

Od początku działalności firma SPEC7 zajmuje się szeroko pojętym zagadnieniem klimatyzacji. Dostarczamy wysokiej jakości klimatyzatory do zastosowań klimatyzacji komfortu jak również do pomieszczeń technicznych. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie montażu, serwisu oraz dezynfekcji klimatyzacji. Naszą ofertę kierujemy zarówno do odbiorców prywatnych jak i komercyjnych, począwszy od małych obiektów handlowych, aż po sklepy wielkopowierzchniowe i biurowce.

Oferujemy urządzenia następujących firm:

Klienci o naszej firmie(pokaż opinie w Google)

Bardzo kompetentna Firma. Kupiłem ponad rok temu pompę ciepła Panasonic. Po zamontowaniu otrzymałem pełne szkolenie z obsługi sprzętu. Osoba montująca zna się na swojej pracy - jest dobrym specjalistą, a do tego bardzo przystępne ceny za wszystkie usługi. Polecam z czystym sumieniem :)

Sebastain Weber

Potrzebujesz pomocy w wyborze klimatyzacji?

Skontakuj się z nami

Serwis klimatyzacji

 

Przy zakupie klimatyzacji warto pomyśleć nie tylko o montażu ale też o późniejszym serwisowaniu. Firma SPEC7 oprócz sprzedaży i montażu zajmuje się również przeglądami okresowymi i serwisem klimatyzacji na terenie Zabrza, woj. śląskiego i województw sąsiadujących. Regularnie przeprowadzane przeglądy klimatyzacji pozwalają utrzymać sprawność urządzenia na najwyższym poziomie i zmniejszają ryzyko awarii.

 

W skład przeglądu okresowego wchodzi:

 • Ogólna ocena jakości pracy urządzenia - pomiary temperatur nawiewu
 • Sprawdzenie mocowania urządzenia
 • Czyszczenie parownika jednostki wewnętrznej - dezynfekcja i zabezpieczenie przed rozwojem bakterii i grzybów
 • Czyszczenie i/lub wymiana filtrów
 • Sprawdzenie szczelności instalacji
 • Sprawdzenie oraz ewentualne uzdatnienie odpływu skroplin
 • Pomiar i regulacja ilości czynnika chłodniczego
 • Kontrola połączeń elektrycznych

Dodatkowo oferujemy ozonowanie klimatyzacji. Okresowe przeglądy klimatyzacji zapobiegają również nieprzyjemnemu zapachowi, a także są podstawą przy egzekwowaniu gwarancji. Zajmujemy się również naprawą większości typów klimatyzacji - jeśli Twoja klimatyzacja nie działa tak jak powinna skontaktuj się z nami - dojazd gratis w obrębie miast: Katowice, Chorzów, Zabrze, Gliwice, Bytom i sąsiednich.

 
 

Czy warto robić przeglądy gwarancyjne?

 

Wiele osób pyta nas o sensowność wykonywania przeglądów klimatyzacji. Producenci klimatyzacji w celu uznania gwarancji wymagają wykonania co najmniej dwóch przeglądów w roku - przed i po sezonie. Dlaczego aż dwa przeglądy? Pierwszy przegląd - przedsezonowy - zakłada szeroko pojęte sprawdzenie poprawności działania urządzenia i przygotowanie na sezon. Jest on o tyle istotny, że nieświadome używanie uszkodzonej klimatyzacji prowadzi do poważniejszych uszkodzeń. Takie awarie w wyniku zaniedbania najczęściej występują w trakcie największych upałów i są wyjątkowo uciążliwe. Dodatkowo sprawdzany jest stan urządzenia po jego eksploatacji w sezonie grzewczym. Termin przeglądu przedsezonowego zależy oczywiście od pogody ale przeważnie jest to kwiecień lub maj. Kolejny przegląd nazywamy posezonowym i naszym zdaniem jest on nawet ważniejszy. Oczywiście sprawdza się poprawność działania urządzenia ale co najważniejsze czyści się je po sezonie uniemożliwiając rozwój pleśni, grzybów, bakterii i wirusów. Czyszczone jest nie tylko samo urządzenie ale i odpływy skroplin. Pominięcie serwisu posezonowego może mieć negatywny wpływ na działanie klimatyzacji, komfort jej użytkowania (zapach stęchlizny) i zdrowie użytkownika.

 

Podsumowując, rezygnacja z przeglądów oznacza:

 

-problemy z egzekwowaniem gwarancji na urządzenie i instalacje,

-rozwój bakterii, grzybów, pleśni i wirusów na brudnym urządzeniu

-drastyczny spadek komfortu użytkowania - nieprzyjemny zapach 

-brak wydajności

-możliwość wystąpienia poważniejszych awarii

-zmniejszenie żywotności urządzenia

Kiedy warto robić przeglądy częściej?

 

Częstszą konserwacje klimatyzatorów polecamy szczególnie w przypadkach kiedy używane są one w miejscach narażonych na różne zanieczyszczenia np:

 

 • Lokale gastronomiczne i restauracje - w takich miejscach w powietrzu znajdują się opary tłuszczu, które wytrącane są na urządzeniu. Częste czyszczenie ogranicza ryzyko wystąpienia niechcianych zapachów i rozwój bakterii.
 • Piekarnie - mąka unosząca się z pieczywa szybko zakleja wymiennik jednostki wewnętrznej - by temu zapobiec warto jest wykonać dodatkowe czyszczenie w ciągu sezonu.
 • Pomieszczenia biurowe w pobliżu magazynów, zakładów itp. - są narażone na różnego rodzaju pyły, które mogą zakłócić działanie klimatyzacji.
 • Salony piękności i fryzjerskie - mimo, że kojarzą się z czystością warto wykonać dodatkowy przegląd urządzeń w środku lata. Lakiery do włosów i inne kosmetyki potrafią skutecznie zakleić filtr powietrza.
 • Pomieszczenia użytkowane przez alergików - w takich pomieszczeniach warto przeczyścić klimatyzator po okresie pylenia roślin, na jakie uczulony jest użytkownik. Brak dodatkowej konserwacji może być uciążliwy dla osoby dotkniętej alergią - pyłki zgromadzone na filtrach mogą być częściowo wydmuchiwane w powietrze np. podczas rozruchu urządzenia.
 
 

FAQ - najczęściej zadawane pytania dotyczące klimatyzacji

Pomagając sporej liczbie Klientów w znalezieniu idealnego klimatyzatora czy rozwiązania chłodzącego dostosowanego do ich potrzeb, udało nam się zebrać grupę najczęściej zadawanych pytań.

Ogrzewanie domu klimatyzacją - wady i zalety

Jaka klimatyzacja na poddasze? Wady i zalety klimatyzacji kanałowej

Sterowanie klimatyzacją przez WiFi

Poziom głośności klimatyzatora – agregat

Montaż klimatyzatora na balkonie – czy muszę pytać o zgodę?

Pompka skroplin – czy jest głośna?

Ozonowanie klimatyzacji

Co to jest inwerter w klimatyzacji?

Czy można dołożyć jeszcze jedną klimatyzacje do agregatu

Jaki klimatyzator do serwerowni?

Jak często czyścić klimatyzacje?

Jaki gaz do klimatyzacji - R410 czy R32?

Jak działa pompa ciepła w klimatyzacji

Jak wyczyścić klimatyzator? Jak się pozbyć nieprzyjemnych zapachów z klimy

Czy klimatyzacja jest niezdrowa?

Nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie?

Zadzwoń, chętnie pomożemy

Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.